LT

                                
PATARIMAI


GAVUS IŠKVIETIMĄ (UŽSAKYMĄ), LRA REKOMENDUOJA

1.  Registruoti: gavimo data, laikas, tikslus adresas, užsakovo kontaktinė informacija, mokėjimo tvarka, apytiksli kaina, darbo pradžios data ir laikas.
2.  Baigus darbą, pasirašyti priėmimo-perdavimo aktą, kurioje turi būti atžymėtos, kad užsakovas priėmė darbus ir neturi pretenzijų.
3.   Garantija gali apimti produktų komplektą arba atskirai darbus.
4.   Darbus pradėkite tik gavus išankstinį apmokėjimą, jeigu nesutarta kitaip. Priešingu atveju, yra rizika likti be atlyginimo už atliktą paslaugą.
5.   Prieš avarinį spynų (buto, automobilio, seifo) atidarymą, patikrinkite, kad asmuo yra šio turto savininkas. Jeigu patvirtinančių dokumentų arba liudininkų nėra, rekomenduojame atlikti paslaugas tik su policijos pareigūnu.
6.  Be rakto kodo kortelės nedarykite rakto dublikatus, jeigu klientas užsakinėja raktą su patentuotu profiliu (ant rakto pažymėta PATENT arba PAT.).
7.  Rekomenduojame instruktuoti visus meistrus apie:
* Neatskleisti informaciją apie atidarymo spynos technologijų trečiosioms šalims;
* Neperduoti instrumentus kitiems asmenims be administracijos leidymo;
* Nenaudoti nedarbo metu turimą įrangą. 
 SOSTINĖS POLICIJA ĮSPĖJA


Būkite atsargūs – Jums gali paskambinti „telefoniniai“ sukčiai!
 

Vis dažniau žmonės nukenčia nuo sukčių, kurie pinigus išvilioja, naudodamiesi mobiliojo ar fiksuoto ryšio telefonais. „Telefoniniai“ sukčiai pasinaudoja žmonių patiklumu ir išvilioja vis didesnes pinigų sumas. Š. m. sausio mėnesį Vilniaus mieste sukčiavimo būdu iš moters buvo išviliota 50 tūkstančių litų. Vilniaus miesto policijos pareigūnai per dieną gauna vidutiniškai 5 pranešimus apie sukčiavimo telefonu atvejus.

Yra pastebėta keletas sukčiavimo telefonu būdų:

1. Paskambinęs apgavikas prisistato artimu giminaičiu ar net Jūsų vaiku ir praneša, kad pateko į bėdą, dažniausiai – į avariją.  Naudodamiesi netikėtumu ir Jūsų susijaudinimu, jie paprašo skubiai  perduoti reikalingą pinigų sumą. Pinigus prašo pervesti į nurodytą sąskaitą ar atiduoti žmogui, kuris atvyks jų pasiimti. Dažniausiai šiuo būdu apgaudinėjami vyresnio amžiaus žmonės ir vaikai.

SULAUKĘ TOKIO SKAMBUČIO:

  • neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymo, o pasts paskambinkite giminaičiui ar artimam asmeniui, patekusiam į tariamą bėdą, ir įsitikinkite, ar tikrai jam reikalinga Jūsų pagalba.
  • jeigu tikrai Jūsų artimą ištiko nelaimė, susitikite su juo asmeniškai;
  • neperduokite pinigų per tarpininkus ar į nurodytas sąskaitas;
  • visais atvejais, jei kilo įtarimas, kad skambina sukčius, nedelsdami praneškite policijai;
  • įspėkite savo vaikus apie galimus sukčiavimus telefonu ir paaiškinkite jiems, ką reikia daryti, sulaukus panašaus skambučio;
  • jei paskambinęs asmuo prisistato policijos pareigūnu ir pareikalauja pinigų už neva padarytą avariją, netikėkite, nedelsdami apie tai informuokite policiją, tai – sukčius.

2. Į Jūsų mobiliojo ryšio telefoną apgavikas atsiunčia žinutę (pranešimą), kad Jūs laimėjote loterijoje, akcijoje ar žaidime ir toliau Jūsų prašoma ar nurodoma paskambinti nurodytu numeriu, arba į nurodytą sąskaitą pervesti pinigų sumą, arba papildyti mobiliojo ryšio telefono sąskaitą, arba padiktuoti papildymo kortelių kodus.

GAVĘ TOKĮ PRANEŠIMĄ:

  • neskubėkite džiaugtis laimėjimu, o pirmiausia susisiekite su Jūsų mobiliojo ryšio operatoriumi ir patikrinkite, ar tikrai vyksta loterija, akcija, ar žaidimas;
  • jeigu Jūs tikrai laimėjote, apie prizo atsiėmimo sąlygas sužinokite nuvykę pas loterijos, akcijos ar žaidimo organizatorius;
  • įspėkite savo vaikus apie šį sukčiavimo būdą telefonu ir paaiškinkite, kaip reikia elgtis;
  • jei įtariate, kad pranešimą atsiuntė sukčius, nedelsdami praneškite policijai.

                                                                                                                                                                                                                                                                                  Sostinės policija

 
http://www.asociacija.lt, Registruoti įmonę
Copyright © 2006-2008 www.avarine.lt
pagaminta rankomis