LT

                                
LRA

LIETUVOS RAKTININKŲ ASOCIACIJA

  • 2001 metais isteigta Lietuvos raktininkų asociacija apjungia visas dideles firmas, gaminančias raktus Lietuvos rinkoje. Kitaip tariant,    tai yra profesine organizacija, susivienijimas, kurio pagrindine veiklos rušis yra raktų gamyba. Asociacija neatsirado iš niekur nieko. Atlikome didžiulį darba, rinkdami istorinę medžiagą.
    Iš istorinių šaltinių: Lietuvoje metalines spynos ir raktai pradėti naudoti nuo IX amžiaus, cilindrinės spynos - nuo XI-XII amžių, o pakabinamosios spynos - nuo XV-XVI amžių.
    Spynų gaminimu ypač garsėjo Vilniaus ir Klaipėdos amatininkai.      Jų darytos spynos buvo naudojamos iki XX a. 3-4 dešimtmečių. Fabrikiniu būdu spynas pradėta gaminti XIX a. pabaigoje Kaune.
     
  • Šiuo metu į LRA įeina 15 narių iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos,  Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės ir Šilutės. Šios firmos dirba su šiuolaikiniais įrengimais, kurių gamintojai yra "SILCA", "ORION", "JMA", "MUL-T-LOCK", "GERDA" ir kiti.
    Paslaugų teikimo spektras pastoviai plečiasi, neapsiribojama vien tik raktų gamyba. Dabar raktininkai gamina užraktus, spynas, instrumentus, ruošinius, įstato spynas, duris, atlieka avarinį namų, automobilių, seifų spynų atidarymą.

          http://www.asociacija.lt


 
http://www.asociacija.lt, Registruoti įmonę
Copyright © 2006-2008 www.avarine.lt
pagaminta rankomis